niedziela, 24 października
Shadow

Balsam Avene XeraCalm AD – najważniejsze obszary działania

Od zawsze wiadomo, że specjalistyczne balsamy mają zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Zdecydowana większość tych środków działa przede wszystkim na różnego rodzaju dolegliwości dermatologiczne. Jednym z nich jest balsam Avene XeraCalm AD.

Jak działa Avene – krótki opis

Avene to kosmetyk dermatologiczny, który działa przede wszystkim na głębokie warstwy skórne. Jego rola polega na stopniowym uzupełnianiu lipidów w strukturze skóry, a zarazem… pozwala ograniczyć odczucie świądu i to nawet o 97 procent. Avene XeraCalm AD jest produktem, który charakteryzuje się dość prostym, a zarazem skutecznym składem. Dzięki temu, może on działać trójetapowo.

Etapy działania kosmetyku

Jak na kosmetyk dermatologiczny przystało, seria XeraCalm od Avene działa na kilka różnych sposobów.

Xeracalm - cocolita.pl
Avene XeraCalm AD – balsam (źródło zdjęcia: cocolita.pl)

1. Działanie przeciwzapalne – kosmetyk ogranicza reakcje zapalne w obrębie skóry, poprzez zmniejszenie liczby cytokin wydzielanych przez zawarte w tkance gruczoły. Co ważne, produkt redukuje również wydzielanie chemokin, których obecność negatywnie wpływa na właściwości skóry.

2. Działanie przeciwświądowe – bezpośrednie działanie kosmetyku wpływa na ograniczenie aktywności znajdującego się w skórze receptora PAR-2. Co więcej, wpływa on również na odbudowę struktury hydro – lipidowej we wnętrzu skóry.

3. Działanie immunologiczne – stosowanie produktu Avene Xera Calm AD, stymuluje również produkcję peptydów drobnoustrojowych, które wykazują silne działanie immunologiczne. Oznacza to, że kosmetyk regeneruje i wzmacnia odporność skóry.

Co ciekawe, efekty te uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu wyłącznie trzech składników, to jest wody Avene, kompleksu CER-OMEGA, a także I-modulla. Każdy z tych składników wyróżnia się specyficznymi właściwościami, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie skóry.

Kilka słów podsumowania

Reasumując, stworzenie kosmetyku nie wymaga zastosowania rozbudowanej bazy substancji czynnych. Czasem wystarczy oprzeć się na kilku prostych składnikach, których połączenie przyniesie ciekawe efekty.