poniedziałek, 6 grudnia
Shadow

Koloryzacja włosów – jakie kolory są modne w tym sezonie?

Koloryzacja włosów to domena, która dotyczy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Zmiana wizerunku potrzebna jest czasami każdemu. Panie bardzo często zmieniają kolor włosów, aby poprawić sobie humor lub chcą zamknąć jakiś rozdział w swoim życiu. Panowie najczęściej chcą zakryć siwiejące włosy. A jakie kolory są modne w tym sezonie? Czy lepiej farbować włosy w domu, a może u specjalisty?

Najmodniejsze odcienie włosów w tym sezonie

Wchodząc do drogerii czasami można dostać zawrotu głowy patrząc na farby do włosów. Mnóstwo firm, przeróżne kolory i odcienie. Który wybrać? Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji. Oczywiście obecny kolor włosów i karnacja mają duże znaczenie w wyborze koloru farby do włosów, jednak czasami warto zaszaleć i stworzyć na głowie coś wystrzałowego. Najmodniejsze w tym sezonie są odcienie brązu. Ciepły czekoladowy brąz to absolutny hit. Ale zawsze i wszędzie o każdej porze roku modne są naturalne odcienie blondu i czerń.

Która farba do włosów jest najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda marka ma swoich zwolenników i przeciwników. Farba powinna być dopasowana przede wszystkim do kondycji włosa. Ważny jest także skład farby. Warto wybierać te marki, które nie zawierają szkodliwych składników, takich jak amoniak lub różnego rodzaju alergeny. Istotną kwestią przed wykonaniem koloryzacji włosów jest wykonanie próby alergicznej na skórze. Należy to zrobić zawsze, gdy wybierana jest nowa marka farby lub włosy długo nie były poddawane takiemu zabiegowi.

farba do włosów

Czy warto wykonać koloryzację w domu?

Aby dobrze zafarbować włosy należy się na tym znać choć trochę. Wydawać by się mogło, że jest to prosta sprawa. Jednak farba do włosów powinna być odpowiednio nałożona i dawkowana, aby włosy wyglądały zdrowo i jedwabiście. Dlatego warto wykonać koloryzację włosów w zakładzie fryzjerskim. Tam można liczyć na profesjonalną obsługę. Fryzjer jest także fachowcem, który odpowiednio dobierze najlepszy odcień farby, a dodatkowo odżywi włosy.