poniedziałek, 6 grudnia
Shadow

Tarka do stóp, czy elektryczny pilnik do pięt?

Pielęgnacja stóp jest jedną z ważniejszych części dbania o własne ciało. Nie tylko znacznie poprawia ona komfort codziennego funkcjonowania, ale również przyczynia się do zachowania pełni piękna i gracji. Zwykle używana w tym celu była standardowa tarka do pięt, jednak w ostatnich miesiącach coraz większą sławą cieszy się elektryczny pilnik. Zatem co wybrać? Klasyczne, do niedawna niezastąpione urządzenie, czy może innowacyjną, zautomatyzowaną pielęgnację?

Czynniki przemawiające za wyborem tarki do pięt

Tarka do pięt jest przede wszystkim delikatna. Dobre narzędzie nie tylko posiada dwa gradienty, pozwalające dopasować stopień pielęgnacji do stanu zniszczonego naskórka, ale także daje możliwość dowolnego doboru nacisku, aby każdy mógł pielęgnować pięty według własnego poczucia komfortu. Co więcej, można używać jej zarówno na sucho, jak i na mokro, co na pewno zachęci wielu miłośników pielęgnacji w wannie. Warto też wspomnieć o tym, że tarka do stóp jest nie tylko tania, ale również bardzo wytrzymała, dlatego jej zakup jest znacznie bardziej ekonomiczny, niż w przypadku elektrycznego pilnika do pięt. Dobra tarka do stóp jest idealna dla każdego, niezależnie od typu skóry, czy wrażliwości stopy.

Cechy innowacyjnego pilnika do pięt

Fanom nowych technologii kosmetycznych i zautomatyzowanej wygody na pewno spodoba się idea elektrycznego pilnika do stóp. Pielęgnacja z jego użyciem przebiega szybko i bezpiecznie, a wymieniana głowica pozwala na pożyczanie go innym osobom. Jednak, pozornie idealny, pilnik elektryczny z obrotową głowicą, ma też negatywne cechy, które przekonują wiele osób do starej, dobrej tarki. Przede wszystkim, jako sprzęt elektryczny, nie może on być używany na mokro, co jest sporym minusem. Używając pilnika zamiast tarki nie można też sobie pozwolić na dowolne dobranie nacisku, ponieważ skończyłoby się to zniszczeniem skóry na stopach. Oczywiście, elektryczne urządzenie z zużywającymi się głowicami jest znacznie droższe od zwykłej, prostej tarki do pięt. Dlatego też, jeśli ktoś ceni sobie ekonomiczność i brak ograniczeń, zdecydowanie lepiej będzie dla niego zaopatrzenie się w tarkę, pozwalającą na pielęgnację według własnych preferencji i potrzeb.