niedziela, 24 października
Shadow

Aby cera naczynkowa nie sprawiała problemów

Nieodpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej zdecydowanie prowadzi do dużo większych problemów. Są to na przykład czerwone plamy, które z czasem mogą przekształcić się w stały rumień i wywołać lub zaostrzeć trądzik różowaty, którego leczenie jest bardzo skomplikowane i wymaga zastosowania farmaceutyków.

Kosmetyki na naczynka

Każdy producent kosmetyków ma serie przeznaczone do pielęgnacji tego typu cery. Dermiedic, Bioderma, Avene Antirougeurs, Ziaja, Bielenda, Ivostin itp. – wszystkie korzystają przede wszystkim z natury, sięgając po rośliny, które mają niezwykłe właściwości w pielęgnowaniu cery naczynkowej. Są to przede wszystkim kasztanowiec zwyczajny, arnika górska, miłorząb japoński, krwawnik czy nagietek. Inne aktywne substancje, które mają pozytywny wpływ na pajączki, to witamina C i kwas hialuronowy. Producenci kosmetyków wytwarzają od razu całą linię preparatów, które obejmują nie tylko kremy, ale także żele, pianki czy mleczka.

Antirougeurs - seria od Avene

Jak już dbać, to kompleksowo

Podczas codziennej pielęgnacji nie można zapomnieć o kosmetykach do oczyszczania i nawilżania. Ich zadaniem jest przede wszystkim redukcja zaczerwienień oraz wzmocnienie naczynek, aby zmniejszyć ich skłonność do uszkodzeń. Jak stosować Avene Antirougeurs, aby zadbać o cerę kompleksowo? Do oczyszczania twarzy stosować, np. specjalne mleczko, następnie ukoić ją delikatną mgiełką, a na koniec nałożyć specjalny krem do pielęgnacji.