niedziela, 24 października
Shadow

Funkcje szczoteczek do oczyszczania twarzy

Znacznie większą skuteczność przy oczyszczaniu twarzy uzyska się przy stosowaniu odpowiednio dopasowanych szczoteczek. Wybierać można różne typy oraz modele, co pozwala dopasować ich działanie do indywidualnych potrzeb.

Gdy wybierane są szczoteczki soniczne do twarzy warto pomyśleć o funkcjach, które powinny zapewnić. Do przydatnych, dodatkowych można zaliczyć:

– funkcję masażu

– funkcję jonizacji

– funkcję światła niebieskiego.

Masaż szczoteczkami

różowa szczoteczka do twarzy

Jeśli szczoteczka do twarzy ma możliwość realizowania masażu wówczas można wykorzystać ją również do poprawienia sobie nastroju. Taka funkcja pozwala na połączenie możliwości przyjemnego zrealizowania się z pobudzeniem naczyń krwionośnych. Wykorzystując szczoteczkę do twarzy można wówczas znacznie poprawić ukrwienie całej twarzy. Oczywiście bezpośrednio wpływa to na cerę. Uzyskać można bardzo pozytywne, długoterminowe efekty w zakresie ujędrnienia skóry.  

Funkcje jonizacji

Do dodatkowych funkcji, które może zapewnić szczoteczka soniczna do twarzy można zaliczyć funkcje umożliwiające większą penetrację skóry. Funkcje jonizacji, ale również wykorzystywane jonoferazy, pozwalają na znaczne zwiększenie skuteczności wchłaniania aktywnych substancji zawartych w kremach. W ten sposób pielęgnacja skóry może być znacznie bardziej skuteczne. Dużo lepsze efekty można zauważyć szczególnie przy korzystaniu z zawierających silnie działające substancje aktywne kremów przeciwzmarszczkowych.