środa, 19 stycznia
Shadow

Czym różnią się kremy do twarzy?

Kosmetyki w postaci kremów mogą mieć właściwości, które mają zapewnić redukowanie określonych defektów skórnych. Do takich można zaliczyć te, które pozwalają poradzić sobie z problemem z trądzikiem czy zmniejszać zmarszczki. Kluczowe przy wybieraniu takich produktów jest określenie typu cery oraz efektów, które ma zapewnić krem Vichy.

Jak sprawdzić typ cery?

Decydując się na kremy Vichy (zobacz) dopasowane do typu cery niezbędne jest ustalenie jaki typ cery się posiada. Wyróżnić można cztery podstawowe rodzaje:

– normalna

– tłusta

– sucha

– mieszana.

Cera normalna jest elastyczne, miękka ora bez widocznych naczynek krwionośnych. Przy tłustej występuje charakterystyczna powłoka, która jest sebum. Przeciwieństwem jest skóra sucha, która charakteryzuje się podatnością na zmarszczki oraz uczuciem napięcia. W przypadku cery suchej w poszczególnych partiach twarzy skóra ma inne cechy. Policzki są suche, a czoło czy nos mogą przetłuszczać się.

Kosmetyki do cery mieszanej

Zdecydowanie najtrudniejsza w pielęgnacji jest cera mieszana. Wynika to między innymi z tego, że występują indywidualne różnice w tym jaka jest konkretna jej charakterystyka. U jednych kobiet skóra może mieć skłonności do większego przetłuszczania się, gdy u innych może być bardziej sucha. Decydując się na kosmetyki Vichy do takiej cery warto jest stosować produkty nawilżające, które mają mniej intensywne działanie. Takie wyroby doskonałe pielęgnują w okresie letnim. Natomiast w okresie zimowym znacznie lepszym rozwiązaniem będą produkty, które mają bardziej bogaty skład oraz konsystencję.