niedziela, 24 października
Shadow

Domowe kosmetyki

Kochasz kosmetyki i rytuały pielęgnacyjne? Interesują Cie naturalne kosmetyki oraz kosmetyki ekologiczne? Cenisz sobie dobry skład produkty oraz dobrą jakość? Lubisz samemu przygotowywać rożne rzeczy? Chciałbyś spróbować przygotować skuteczne i naturalne kosmetyki samemu w domu? Jeżeli tak to doskonale trafiłeś- ten tekst powstał właśnie z myślą o osobach takich jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury tego tekstu.

Naturalne kosmetyki do twarzy- jak zrobić?

Samodzielne przygotowanie w domu produktów kosmetycznych w cale nie jest bardzo trudne.  Z pewnością jest to, także zdecydowanie tańsza opcja niż ich zakup w drogerii. Jednym z ciekawszych i prostszych do wykonania produktów, które możesz zrobić sam to glinka do oczyszczania twarzy.  Do jej wykonania potrzebujesz: 2 łyżki białej glinki, 2 łyżki płatków owsianych, 5 łyżki wody destylowanej, łyżeczka suszonego rumianku oraz łyżeczka suszonej melisy. Wszystkie te składniki należy po prostu ze sobą energicznie zmieszać. Należy pamiętać, że taką oczyszczającą glinkę należy wykorzystać tego samego dnia, w przeciwnym razie utraci ona swoje właściwości pielęgnacyjne. Dobrym pomysłem dla każdego komu spodoba się wykonywanie kosmetyków naturalnych w domu, jest zakup specjalnej książki z takimi przepisami.

Domowe czy ze sklepu?

Należy jednak pamiętać, że domowe kosmetyki trzeba zużyć najczęściej w przeciągu jednej doby. Jest to dosyć krótki czas, gdyż kupując taki kosmetyk w sklepie możemy spokojnie używać go aż przez miesiąc po jego otwarciu.

Naturalne kosmetyki do kupienia tu