niedziela, 24 października
Shadow

Rozpuścić, wyciąć, odsunąć?

Skórki, które okalają nasze paznokcie często są powodem do niezadowolenia u wielu kobiet. Przecież każda z nas marzy o pięknym manicurze bez brzydkich skórek ciągnących się przez pół paznokcia. Pozbycie się ich powoduje, że nasze paznokcie wydają się bardziej zadbane, dłuższe, a płytka ma ładniejszy kształt. Jaki więc sposób wybrać, aby dobrze usunąć skórki?

 

Rozpuścić?

Są na rynku kosmetycznym takie preparaty, które doskonale rozpuszczą nasze skórki i będziesz mogła je usunąć nawet swoim paznokciem bez większych problemów. Ten krok najlepiej powtórzyć przy każdym sposobie usuwania skórek, ponieważ zaoszczędzi Ci to czasu, z łatwością usuniesz swoje skórki i nie zniszczysz płytki paznokcia (np. przez osunięcie się przez przypadek frezarki).

Wyciąć?

Bardzo przydatnym narzędziem w usuwaniu są cążki do skórek. Przydadzą się zwłaszcza wtedy, kiedy skórki są bardzo duże i samo odsunięcie ich nie wystarczy. Należy uważać jednak na to, aby się nie zranić, bo cążki potrafią być naprawdę bardzo ostre. Jest to metoda dla wprawionych już osób, dla początkujących może okazać się zbyt trudna i niestety początkujący mogą zrobić sobie rany dookoła paznokcia.