środa, 19 stycznia
Shadow

Kultowe kosmetyki Max Factor

Niewiele kobiet pasjonujących się makijażem zdaje sobie sprawę, że marka Max Factor posiada bardzo długą tradycję – a także polski akcent. Historia tej marki sięga początków XX wieku.

Początkowo, właścicielem tej firmy, a także pomysłodawcą był właśnie Polak – Maksymilian Faktor. To on wynalazł pierwsze szminki, pudry i współpracował z wieloma gwiazdami w Stanach Zjednoczonych.

Firmę przejął następnie jego syn, a od 1991 jest to jedna z marek koncernu „Procter & Gamble”. Przedsiębiorstwo dystrybuuje kosmetyki Max Factor w wielu krajach na całym świecie.

Kultowe produkty – jakich kosmetyków Max Factor nie może zabraknąć w naszej kolekcji?

Producenci kosmetyczni często starają się prześcigać w pomysłach i innowacyjnych produktach. Nierzadko zapominają jednak, że wiele kobiet ceni sobie klasykę i artykuły, które sprawdzają się u nich od wielu lat. To zazwyczaj tusze ze zwykłymi, ale dobrze rozdzielającymi rzęsy szczoteczkami, które zawsze warto mieć w swojej kosmetyczce.

Do takich kultowych produktów bezapelacyjnie należy Max Factor 2000 Calorie. Produkt ten od lat nie znika z rankingu najlepszych produktów przeznaczonych do makijażu oczu – zarówno codziennego, jak i wieczorowego. Dobrze rozdziela, pielęgnuje i podkreśla.