niedziela, 24 października
Shadow

Czym wiązać włosy?

Wybór właściwej gumki do włosów nie jest obecnie wcale prosty. Pojawiają się produkty wykonane z różnych materiałów, które mają pełnić tę samą funkcję coraz lepiej. O czym warto pamiętać przy wyborze?

Gumki do włosów wykonane z gumy i po części z innego włókna to nadal najbardziej popularne produkty na rynku. Niestety mają one jednak sporo wad. Przede wszystkim w przypadku długich pasm można zauważyć, że zdejmując standardową gumkę wyrywa się przynajmniej kilka włosów. Takie gumki często się również niszczą, jednak ich cena jest stosunkowo niska.

Gumki do włosów Invisibobble zostały wykonane w całości z tworzywa sztucznego. Łatwo je więc umyć w razie potrzeby. O wiele prościej zdjąć je z włosów bez wyrywania nawet pojedynczych – to dzięki oryginalnemu kształtowi, przy którym włosy nie owijają się tak łatwo wokół gumki. W przypadku tego produktu warto zwrócić uwagę na trwałość – nawet po przerwaniu się łatwo jest połączyć dwa elementy podgrzewając je nad ogniem i łącząc. Także problem z szybkim zużyciem został w tym przypadku rozwiązany – nawet jeśli gumki Invisibobble zanadto się rozciągną, można przywrócić im kształt poprzez zanurzenie ich we wrzątku. Cena tych gumek jest wyższa, ale trzy gumki kupione w komplecie starczają na bardzo długo.